شماره تماس دو بی کا

راهنمای نصب برای دوربین مداربسته

صفحه اصلی راهنمای نصب راهنمای نصب برای دوربین مداربسته

راهنمای نصب دوربین مداربسته

سلام دوست عزیز
ما در اینجا سعی خواهم داشت برای نصب دوربین های مدار بسته با چند نکته شما را آشنا کنیم که اگر خواستید خودتان یک سیستم مدار بسته ساده را نصب کنید به کارتان بیاید.
اول اینکه اگر فکر میکنید نصب دوربین مدار بسته برای محل شما پیچیده میباشد به شما توصیه می‌کنیم که از نصاب استفاده کنید ولی اگر به این نتیجه رسیده اید که خود شما با کمی کمک میتوانید سیستم مدار بسته را راه اندازی کنید ادامه مطالب را حتما بخوانید. 
برای نصب دوربین مدار بسته به چه لوازمی نیاز دارید
     1- یک مدل از دوربین مدار بسته
     2- دستگاه ظبط تصاویر DVR
     3- هارد دیسک HDD
     4- کابل تصویر RG59 و برق
     5- فیش BNC {اتصالات}
     6- پاور یا همان ترانس
اولین کاری که شما باید انجام بدهید تعین مکان صحیح برای نصب دوربین های مداربسته می باشد، سعی کنید حتما ورودی و خروجی ها را در نظر داشته باشید، دوربینها را طوری قرار دهید که در صورت نزدیک شدن به آن رو به دوربین مداربسته باشید نه پشت به آن، دوربین را در ارتفاع خیلی بالا نصب نکنید (همواره به یاد داشته باشید که دوربین مدار بسته مانند چشم انسان میباشد پس هرچه زاویه کمتر و فاصله کمتری با هدف داشته باشد عملکرد بهتری خواهد داشت)
اگر تعداد دوربین شما کافی میباشد برای هر دوربین مدار بسته یک دوربین پشتیبان هم بگذارید به این معنی که اگر هرکسی به هر دوربینی نزدیک شد شما تصویر آن را در دوربین دیگری داشته باشید.
نکته: دوربین مدار بسته را هیچ وقت رو به نور نصب نکنید چون به اصطلاح تصویر (ضد نور) می شود.
میرسیم به DVR که بخش نسبتا راحتیست شما میتوانید از فروشنده درخواست کنید که دستگاه dvr را آماده کرده و به شما تحویل دهد (مانند جا زدن هارد و تنظیم تاریخ و زمان) ولی اگرخودتان خواستید این کار را انجام دهید این را بدانید که کار آسانی است.
چون امروزه تمام دی وی آر های در بازار منوی فارسی خوبی دارند، جا زدن هارد هم که فقط 2 تا فیش ساده است (ساتا و و لتاژ)و بعد از نصب آن به برق شما فقط باید فیشهای BNC را در پشت آن جا بزنید.
در بخش کابل و کابل کشی البته بسته به فاصله دوربین تا DVR باز هم شما می‌توانید زرنگی کنید و از کابلهای آماده استفاده کنید (این نوع کابلها معمولاً تا متراژ 40 متر موجود میباشد) که البته شمارا از زدن BNC راحت میکند، توجه داشته باشید که برای نصب هر دوربین مداربسته تا DVR به صورت مجزا برای هر کدام از آنها یک کابل تصویر نیاز است وهر دوربین دوربین مداربسته نیاز به برق دارد که معمولا تمام آنها 12 ولت میباشند که خب ترانس یا همان منبع تغذیه این کار را برای شما انجام میدهد. شما کافیست که آن را به برق بزنید و فیش آن را به فیش دوربین وصل کنید.
درضمن اگر فاصله زیاد بود و شما نمیتوانید از کابل آماده استفاده کنید باید از کابل کواکسیال RG59 استفاده کنید. که برای این کار شما باید به دوطرف کابل BNC نصب کنید به شما پیشنهاد میکنیم که ازBNC پیچی استفاده کنید چون همانند یک فیش آنتن نصب آن بسیار ساده میباشد همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید.

راهنمای نصب دوبین مداربسته
تذکر: این را هم خاطر نشان کنیم که این نوع نصب مربوط به دوربینهای مدار بسته آنالوگ و یا AHD میباشد.

 

راهنمایی برای خرید دوربین مدار بسته

اگر میخاهید هزینه خرید دوربین مدار بسته برای شما پایین باشد باید از دوربین های مداربسته آنالوگ استفاده کنید که البته در این مدل از دوربینها همه نوع قیمت وجود دارد ولی نوع ارزان قطعاً در سیسمهای آنالوگ موجود میباشد.
ولی اگر کیفیت و وضوح تصویر برای شما اهمیت دارد باید از دوربین های مدار بسته AHD یا IP و یا از HD SDI بهره ببرید که هر کدام از آنها را در قسمت اطلاعات خرید توضیح دادیم.
حال بپردایم به محل و موقعیت نصب که باید بدانید از چه نوع دوربینی استفاده کنید، منظور نوع دام یا بالت است فرض میکنم شما قصد دارید داخل یک فروشگاه که سقف نسبتا بلندی هم دارد دوربین مدار بسته نصب کنید در اینجا دست شما باز است و میتواند سلیقه ای عمل کنید نوع دام یا بالت فرقی نمیکند، هر دو تصاویر مناسبی به شما میدهند چون شرایط محیطی یکسان است نه باد و بارانی وجود دارد و نه شرایط نوری مختلف ولی اگر میخاهید در یک جایی با سقف کوتاه مثلا پارکینگ دوربین مداربسته وصل کنید باید از دوربین مداربسته دام استفاد کنید چرا که فضایی کمتر اشغال میکند و اگر به طور ناگهانی با چیزی برخور کند زاویه تنظیم آن بهم نمیخورد اما چنانچه درفضاهای روباز که در معرض باد و باران قرار دارند قصد نصب دوربین مدار بسته را دارید باید از دوربینهای مدار بسته بالت استفاده کنید این نوع دوربینها در همه شرایط جوی به دلیل ضد آب بودن و قابلیت نفوذ ناپذیری انها میتوانند گزینه خوبی باشند در مورد دید در شب هم باید عنوان کنیم که دیگر الان همه دوربینها مجهز به IR یا مادون قرمز میباشند و دوربینهایی که از این آپشن برخوردار نیستند دیگر علاقه ای به خرید آنها نیست و رو به نابودی هستند ولی برای اینکه دوربین مدار بسته با دید در شب خوبی تهیه کنید از نوع کات فیلتر (ir cut) خریداری کنید که در تاریکی مطلق میتوانند تصاویر واضح و یک دست را به شما ارائه دهند.

منبع: 2bk.ir