با توجه به نوسانات ارز ، قبل از ثبت سفارش هماهنگ بفرمایید
شماره تماس دو بی کا

چشمی جک پارکینگی

صفحه اصلی

چشمی درب پارکینگ

چشمی فتوسل، بخش مهمی از سیستم درب اتوماتیک است که حضور هرگونه مانع اعم از شخص و یا ماشین را در فضای میان درب شناسایی می کند. چشمی ها به صورت یک جفت هستند که در کناره های درب ها نصب می شوند؛ یکی به عنوان فرستنده و دیگری به عنوان گیرنده عمل می کند که هر گونه قطع سیگنال ارسالی از فرستنده نشانگر حضور یک مانع در فضای بین درب می باشد و بلافاصله مدار کنترل دستور کنسل شدن فرایند بسته شدن درب را می دهد.


 فی المثل زمانی که یک ماشین مسیر درب را مسدود کرده باشد، سنسور این موقعیت را شناسایی کرده و با فرستادن یک پیام حرکت درب را متوقف یا در جهت معکوس تغییر می دهد. ارسال این پیام به این صورت است که چشمی یک دسته پرتو مادون قرمز منتشر می کند و هرگونه منقطع شدن و از هم گسیختگی یا توقف در دسته پرتو منتشر شده موجب ارسال یک سیگنال به مدار فرمان جک پارکینگی می شود تا از بسته شدن درب جلوگیری کند که ممکن است طبق تنظیمات دلخواه یا درب را متوقف سازد یا جهت حرکت درب را معکوس گرداند و تا زمانی که مانع در مسیر درب قرار دارد و باعث شکسته شدن پرتو می گردد درب پارکینگ باز خواهد ماند.

 

از دیگر ویژگی های مهم چشمی درب اتوماتیک این است که چشمی ها موجب افزایش اطمینان و آسایش خاطر در زمینه سیستم ایمنی درب می گردد و از رخ دادن حوادثی زیانبار و صدمات ناشی از برخورد درب با ماشین یا شخص یا هر مانع دیگر جلوگیری می کند. چشمی فتوسل جک پارکینگی می تواند با یک کابل شبکه ولتاژ پایین به کنترل برد درب بازکن متصل شده و برق مورد نیازش تأمین گردد. چشمی درب یا فتوسل در دو حالت بیسیم و باسیم موجود است که نوع بیسیم آن نصب ساده تری دارد و نیاز به کابل کشی ندارد.

 

بعضی از محصولات چشمی درب پارکینگ طوری ساخته می شوند که فرستنده و گیرنده پرتو مادون قرمز در یک فتوسل قرار دارد و از خاصیت بازتاب یا برگرداندن دسته پرتو در این تجهیزات استفاده می شود و در مواردی به کار می رود که امکان کابل کشی در هر دو طرف درب وجود ندارد. این نکته نیز حائز اهمیت است که حسگرهای چشمی فقط در فرآیند بسته شدن درب اتوماتیک پارکینگ دخالت می کنند که در صورت تشخیص وجود مانع در بین درب حرکت درب را متوقف سازند و آنها هرگز تأثیری در فرآیند باز شدن درب ندارند. بنابراین اگر درب پارکینگ شما به دلیل وجود مشکلی در سیستم آن باز نمی شود، این مشکل نمی تواند مربوط به چشمی در فتوسل ها باشد؛ بلکه در مواردی که درب پارکینگ شما بسته نمی شود امکان دارد مشکل از جانب فتوسل ها نیز باشد. به فرض اگر این مشکل فقط در یک زمان مشخص و هر روز اتفاق می افتد ممکن است مشکل از جانب تداخل و مزاحمت نور خورشید باشد که در این موارد بهتر است سایه بان مناسبی را برای آنها ایجاد کرد.

 

مشکلات مربوط به چشمی فتوسل درب اتوماتیک پارکینگ می تواند به دلیل کثیف بودن لنزها، تنظیم و تراز نبودن آنها، سیم کشی ها، کم نور شدن چراغ ها و روشن نشدن آنها به طور کامل و ... باشد. فتوسل جک پارکینگ باعث می شود تا درب اتوماتیک شما هوشمندانه عمل کند. چشمی درب اتوماتیک باعث امنیت بیشتر درب و یا امنیت دیگر سیستم های امنیتی را زیاد می کند. این محصول همانگونه که اشاره شد برای درب پارکینگی در یک نقطه مستقیم قرار می گیرد و با استفاده از مادون قرمز عمل می کند؛ به فرض مثال زمانی که درب در حال بسته شدن است اگر کودکی از درب بخواهید عبور کند، درب باز می شود.

 

البته لازم به ذکر است این چشمی ها در راهبندهای برقی نیز قابلیت استفاده دارد و در آن نیز به مانند درب پارکینگ برقی برای جلوگیری از برخورد بوم راهبند و یا اهرم راهبند به اشخاص و یا وسیله نقلیه از برخورد به آن ها جلوگیری می کند و همینطور این موضوع برای کرکره ها نیز صادق می باشد؛ بدین صورت که هنگام نزدیک شدن شی خارجی به کرکره، چشمی فتوسل درب را نگه داشته و مانع از بسته شدن آن می گردد.

برای دریافت مشاوره تخصصی و کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید چشمی درب اتوماتیک می توانید با تیم فنی و فروش دو بی کا تماس حاصل فرمایید.

کد کالانام کالاتصویر کالاتوضیحاتقیمت/تومان
435 چشمی فتوسل V2 چشمی فتوسل V2 چشمی فابریک جک ویتو
طول هر لنگه درب 7 متر
3,000,000 تومان
437 چشمی جک پارکینگی زومر 7029 چشمی جک پارکینگی زومر 7029 چشمی فابریک زومر آلمان
ولتاژ 24 ولت
990,000 تومان
422 چشمی فتوسل جک نایس چشمی فتوسل جک نایس چشمی فابریک جک نایس ایتالیا
ولتاژ 12 ولت
1,300,000 تومان
439 چشمی فتوسل وایرلس فک XP 20 چشمی فتوسل وایرلس فک XP 20 چشمی بیسیم Faac
ولتاژ 24 ولت
6,500,000 6,305,000 تومان
487 چشمی فلاشر دار سیماران SFT/30 فراز چشمی فلاشر دار سیماران SFT/30 فراز دارای چراغ چشمک زن روی فتوسل
سازگار با تمامی جک ها و کرکره برقی
400,000 تومان
439 چشمی فتوسل بی اف تی A15 چشمی فتوسل بی اف تی A15 چشمی فابریک BFT
ولتاژ 24 ولت
2,000,000 1,800,000 تومان
462 چشمی فابریک جک پروتکو چشمی فابریک جک پروتکو چشمی فابریک اتوماتیک پروتکو
ولتاژ 24 ولت
1,600,000 تومان
1353 چشمی جک زومر 7020 چشمی جک زومر 7020 برد 10 متر
درجه حفاظت IP44
1,150,000 تومان
443 چشمی فتوسل جک برقی لایف چشمی فتوسل جک برقی لایف چشمی فابریک جک برقی لایف
ولتاژ 24 ولت
1,500,000 تومان
434 چشمی درب اتوماتیک سیماران چشمی درب اتوماتیک سیماران کارایی و برد مناسب
سازگار با تمام سیستم های اتوماتیک
ناموجود