نقد و بررسی برند تعمیرات جک درب پارکینگ Review

تعمیر و سرویس انواع جک پارکینگی

استفاده از درب های پارکینگی اتوماتیک به دلیل فناوری اتوماتیک بودن و سهولت باز و بسته شدن در سالیان اخیر بشدت مورد استقبال مردم در منازل مسکونی، مجتمع های اداری و تجاری و همچنین ویلا هایشان قرار گرفته است. به وسیله جک پارکینگی فرد بدون پیاده شدن از خودرو و صرفا با فشردن یک دکمه روی ریموت آن می تواند درب را باز و یا بسته کند. هرچند به مانند تمامی قطعات الکترونیکی، جک و متعلقات آن ممکن است دچار خرابی شده و فرد را نیازمند به تعمیر جک پارکینگی کنند.

 

تعمیر و سرویس انواع جک درب پارکینگ

 

تعمیر جک پارکینگی

تعمیر جک پارکینگ یکی از امور فنی و تخصصی است که مستلزم داشتن مهارت در این زمینه است. لذا بهترین راه حل مراجعه به یک تعمیرکار یا تکنسین متخصص و مجرب در این زمینه خواهد بود. ما در فروشگاه اینترنتی دو بی کا، علاوه بر فروش انواع جک پارکینگی، خدمات دیگری همچون نصب جک پارکینگی و انواع تعمیرات درب ریموتی را نیز بر عهده دارد.

هدف اصلی ما جلب رضایت و اعتماد مشتریان است و در راستای این هدف بهترین تکنسین های حرفه ای و تجهیزات تخصصی به کار گرفته ایم. به طور کلی خرابی جک پارکینگ به دو دسته اصلی تقسیم می شوند که شناسایی دسته اول ساده تر و با مشاهده آثار فیزیکی می باشد. درصورتی که دسته دیگر بدون هیچگونه آثار فیزیکی بوده و برای تشخیص به بازدید متخصصین جک می باشد.

 

خرابی جک با مشاهده آثار فیزیکی

مشکلات و آسیب های فیزیکی که فرد را مجبور به تعمیرات جک پارکینگ می کند عبارتند از:

 • شکستگی بازوی جک
 • شکستگی پایه سر یا ته جک
 • ضربه دیدن درب پارکینگ
 • شکستگی چشمی یا فتوسل
 • دزدیده شدن چشمی یا فتوسل
 • ضربه خوردن یا سرقت مدار کنترل
 • ضربه خوردن یا سرقت برد جک
 • دستکاری افراد غیر فنی

 

خرابی جک بدون مشاهده آثار فیزیکی

این مورد شاید کمی گیج کننده تر از مورد اول باشد و شما نشانه ای از دلیل خرابی نخواهید یافت. و فقط متوجه عیب در درب پارکینگ خود شده و در صدد عیب یابی جک پارکینگ خود برمی آیید. البته تمامی این موارد نیازمند بررسی متخصصین این رشته می باشد و توسط افراد عادی قابل انجام نیست.

 • اتمام باتری برخی از ریموت ها
 • قطع شدن برق ورودی مدارکنترل
 • خرابی چشمی یا فتوسل درب پارکینگ
 • خرابی موتور بازوها و قطعی سیم
 • قطع شدن سیم ها
 • اختلال کارکرد بر اثر سنسور تشخیص مانع
 • اختلال در اختلاف دو لنگه
 • نشت روغن اورینگ
 • مشکل در میکروسوئیچ
 • خرابی ریموت یا رسیور

 

روغن کاری جک پارکینگی

جک درب پارکینگ برای عملکرد صحیح و دوام بالا به خدمات و تعمیرات به موقع و نگهداری مناسب نیاز دارد. یکی از بهترین روش‌ها برای نگهداری و سرویس دهی به این تجهیزات استفاده از روغن برای جک درب پارکینگ است. این کار باعث روان شدن قطعات مکانیکی دستگاه می‌شود و از خوردگی و ساییدگی آن‌ها جلوگیری می‌کند. روغن کاری جک درب پارکینگ کاری نسبتا سخت است و توسط هر فردی قابل انجام نیست. روغن کاری جک برقی درب نیاز به تخصص و تجربه دارد. زیرا در انجام این کار باید به چند نکته مهم توجه کرد:

برای انجام گریس کاری صحیح و درست، ابتدا باید جک از درب جدا شود. در مرحله بعد، قطعات داخلی و خارجی جک و تجهیزات جانبی آن باید با استفاده از ابزار خاص یکدیگر جدا شوند. برای تقویت کارکرد قطعات، مناسب است که روغن و گریس قدیمی از روی قطعات پاک شوند. همه قطعات حرکتی مانند ریل، فنر و غلتک باید به طور کامل روغن کاری شوند. در آخر، قطعات باید به یکدیگر متصل شده و در جای قبلی خود قرار گیرند.

 

نکات تعمیرات جک درب پارکینگ

برخی نکات در تعمیر انواع جک های پارکینگی موثر هستند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • میزان تردد روزانه و ساعتی

اگر در مجتمع های با تعداد واحد بالا زندگی می کنید و تردد خودرو ها در ساعات شبانه روز زیاد می باشد، باید از جک های هیدرولیکی استفاده کنید. زیرا جک های هیدرولیکی به مراتب قدرتمند تر و با کیفیت تر می باشد. البته این نوع جک ها از نظر هزینه اندکی بالا می باشند. لذا در مکان هایی که تعداد تردد روزانه کمتر می باشد، پیشنهاد ما استفاده از جک های الکترومکانیکی می باشد.

 • توجه به عرض درب اتوماتیک پارکینگ

چنانچه عرض درب اتوماتیک پارکینگ از حد استاندارد یعنی بیشتر از 2 متر باشد، باید از جک‌های درب پارکینگی که عرض بیشتری داشته و بلندتر هستند، استفاده نمود.

 • در نظر گرفتن وزن درب برقی پارکینگ

از جمله مواردی که هنگام انتخاب و خرید جک‌های پارکینگی باید به آن توجه نمود، وزن درب اتوماتیک پارکینگی است چرا که اگر این قطعه متناسب با وزن درب برقی پارکینگ انتخاب نشود، ممکن است دچار مشکل یا خرابی شده و نیاز به تعمیر و سرویس پیدا کند.

 

قیمت تعمیر جک درب پارکینگ

قیمت تعمیر جک درب پارکینگ به عوامل مختلفی چون نوع سرویس و وسعت خرابی، سرویس ایاب ذهاب، قطعات مورد نیاز و همچنین نوع جک و فناوری آن بستگی دارد. در تمام سرویس‌ها می‌توانید بعد از ثبت سفارش با متخصصان دو بی کا به ‌صورت رایگان مشاوره نموده و قیمت نهایی را جویا شوید.

تمامی خدمات و سرویس‌های ارائه شده توسط دو بی کا با رویکردی اقتصادی و مطابق با قیمت‌گذاری‌های مصوب می‌باشد. نحوه محاسبه هزینه تعمیر جک پارکینگ در دو بی کا نیز بر اساس همین اصل اجرا شده است. هزینه سرویس ایاب ذهاب یکی از موارد دغدغه آور مشترکین می باشد که ما در دو بی کا این سرویس را به صورت کاملا رایگان انجام می دهیم و دیگر نیازی به دغدغه در این مورد نخواهید داشت.

البته از آنجا که درب پارکینگ جزء مشاعات ساختمان محسوب می‌شود و تمامی مالکین ساختمان مطابق قانون، متعهد و مسئول پرداخت هزینه‌های جاری مشاعات هستند، بنابراین در خصوص نحوه محاسبه هزینه تعمیر جک درب پارکینگ با سرشکن شدن هزینه‌ها، تعرفه‌های قانونی آچاره برای کاربران بسیار مقرون به صرفه است.

 

برای نگهداری و سرویس جک درب پارکینگ رعایت چه نکاتی مهم است؟

جک درب پارکینگ همانند سایر لوازم برقی نیاز به سرویس و نگه داری مناسب دارد تا علاوه بر عملکرد صحیح، طول عمر آن را نیز افزایش دهد. البته مهم ترین عامل نصب شدن جک توسط متخصص می باشد. از نکات رعایتی می توان به تنظیم صحیح پارامتر های سرعت حرکت درب، توجه داشتن به برند تولید کننده جک، تمیز نگه داشتن و روغن کاری جک اشاره نمود.

 

اطلاعات بیشتر ...