نقد و بررسی برند قفل مقابل برقی ضد سرقت و معمولی Review

معرفی قفل مقابل برقی

قفل مقابل برقی با نام های قفل لادری ، قفل مغزی برقی و همچنین قفل منشی امروزه در بازار به فروش میرسد این محصول برای برقی کردن انواع درب های معمولی، ضد سرقت چوبی ، UPVC ، شیشه ای سکوریت و بعضآ درب های فلزی استفاده و نصب میشود.

از برند های معروف ایرانی این محصول میتوان به الکتروپک و تابا ، ... اشاره کرد ، کشور های آلمان و اسپانیا و ترکیه به ترتیب با نام های کاله ، O&C و دورکس در زمینه تولید این کالا نیز فعالیت دارند.

قفل مقابل برقی از یک قاب فلزی و یک بوبین برقی مکعب مستطیلی شکل و با برق 12 ولت AC-DC تشکیل شده و کار میکند و کمترین خرابی را در میان قفل ها دارد.

 

روش نصب قفل مقابل برقی

برای نصب این قفل باید برش مستطیلی شکلی به ابعاد 2 الی 7 سانتی متر در عمق 3 سانتی متر در چارچوب درب مورد نظر ایجاد شود، بسته به نوع درب از ابزار های مختلف برای برش استفاده میشود که معمولا درب ضد سرقت با سنگ فرز درب چوبی با پیچگوشتی و مغار های مخصوص و یا چکش این عمل را انجام میدهند ، بعد از اینکه برش انجام میشود بوبین برقی قفل مقابل برقی را داخل شیار ایجاد شده در چارچوب نصب و قرار داده و قاب اصلی قفل مقابل برقی روی شیار چارچوب پیچ شده و مینشیند ، میتوان برای استفاده از آن از اکسس کنترل ، ریسور کنترل ، اثر انگشت یا هر دستگاهی که مد نظر است استفاده کنید.

 

براکت قفل مقابل برقی

در تمام مدل های قفل مقابل درب چوبی به راحتی می توان آن را به سمت چپ و راست تغییر داد و تنها کافیست پیچ های براکت را از مغزی باز کرده و برعکس نصب نماییم

 

مراحل کارکرد قفل مقابل برقی

 با هر بار فرمانی که از طرف کاربر ( چه از طریق ریموت چه اکسس کنترل های تعریف شده ) برای قفل صادر میشود یک پالس ایجاد شده و همین امر باعث میشود یکبار لبه ی متحرک قفل به حالت خلاصی درآمده و درب به راحتی باز شود.

همچنین یک اهرم تنظیم وضعیت روی بوبین برقی این قفل است و کاربرد آن به این شکل است که اگر روی حالت نرمال باشد شما برای وارد شدن به منزل باید از رمز ریموت و یا حالا موبایل خود استفاده کنید و یا اگر روی حالت خلاصی دائم باشد برای ورود نیاز به فرمان خاصی نیست فقط کافیست درب را هل دهید که این عمل منجربه باز شدن درب میشود.

 

تفاوت در خرید

افرادی که تصمیم بر خرید قفل لادری را دارند حتما قبل از اقدام به این مورد توجه کنند که قفل مورد نظر برای چه نوع دربی است (چوبی ، ضد سرقت ، شیشه ای سکوریت و یا فلزی ) مثلا اگر شما میخواهید قفل مقابل برقی را برای درب ضد سرقت انتخاب نمایید در فروشگاه مد نظر باید قفلی را انتخاب کنید که روی عنوان آن ذکر شده باشد مخصوص درب ضد سرقت زیرا در برش هایی که روی فلز قفل مقابل برقی است اختلاف سایز وجود دارد برای درک بیشتر به عنوان مثال درب های چوبی برش های کوچکتری اما در درب های ضد سرقت این مورد بلعکس است و برش فلز ها بزرگتر است.

 

قفل مقابل برقی مخصوص درب ضد سرقت

 

خرید قفل مقابل برقی ضد سرقت یا ساده!

اگر برای درب چوبی قصد استفاده از قفل لادری را دارید حتما قبل از خرید به این نکته توجه کنید که آیا درب شما ضد سرقت است یا معمولی چرا که براکت قفل های ساده با قفل ضد سرقت متفاوت است و سایز قاب و قالب قفل درب ضد سرقت بزرگتر از درب های معمولی است.

 

تفاوت قفل مقابل برقی ضد سرقت و معمولی

 

راهکارهای ریموتی کردن درب چوبی

یکی از چالش ها در خیلی از ادارات و دفاتر کار و ... برقی کردن مکانیزمم بازشدن درب های چوبی است که بتوان از طریق آیفون تصویری و یا ریموت درب را باز نمود.

برای ریموتی کردن درب چوبی شما به آیتم نیاز دارید

  1. 1 -  قفل مقابل برقی (از نوع ساده یا ضد سرقت)
  2. 2 - تغذیه ریموتی (منبع تغذیه بهمراه دو عدد ریموت)

یکی از مورد ها برای ریموتی کردن درب های چوبی منبع تغذیه ریموتی یا محرک قفل است ، برای استفاده از محرک قفل برقی دو رشته سیم را از ورودی به برق 220 ولت شهری متصل میکنیم و دو رشته خروجی که برق 12 ولت AC را به سر قفل برقی متصل میکنیم در این حالت با هر بار فشردن ریموت یک پالس 12 ولتی به مدت 1 ثانیه به سر قفل برقی اعمال شده و در نتیجه درب باز میشود مورد دیگر استفاده از قفل مقابل برقی و اکسس کنترل است که برای قفل تعریف میشود اگر بغیر از ریموتی کردن نیاز به رمزدار کردن درب داشتیم اکسس کنترل بهترین گزینه است.

روش کارکرد این دستگاه به این شکل است که یک عدد کی پد تعریف شده و رمز آن معمولا بین 4 تا 8 رقم میباشد با وارد کردن رمز صحیح اکسس کنترل موج برق مورد نظر با ولتاژ تعیین شده به قفل برقی اعمال میشود معمولا در بعضی از مدل ها زمان عملکرد این پروسه به صورت دستی قابل تعریف و تنظیم است.

 

ریموتی کردن درب چوبی

 

گارانتی و سخن پایانی

یکی از پرکاربردترین محصولات برای ریموتی کردن انواع درب های چوبی و ضد سرقت قفل مقابل برقی است سیستم عملکرد آن برای مصرف کنندگان بسیارآسان است و قابلیت اتصال به انواع سیستم های اکسس کنترل و حضور غیاب را دارد.

اطلاعات بیشتر ...